Aktualności

Królik Marceli zakłada własny kompostownik

Będąc z wizytą u królika Marcelego, Pan Sprzątalski zauważył, że jego przyjaciel założył sobie swój własny kompostownik. Już niedługo będzie mógł cieszyć się idealnym nawozem do swoich ulubionych roślin, a poza tym to również doskonały sposób na mniejszą ilość odpadów ;).

Pan Sprzątalski znowu obecny na Facebooku!

Od marca br rozpoczęliśmy kolejną serię przygód Pana Sprzatalskiego publikowanych w serwisie społecznościowym Facebook. W najbliższych postach nasz animowany bohater opowie o tym, jak zapobiegać powstawaniu odpadów.

Laureaci VIII edycji konkursu ekologicznego

Prezentujemy listę laureatów konkursu pt.: Mały upcykling z Panem Sprzątalskim zorganizowanego dla Szkół Podstawowych Nr 2, 3 oraz 5 w Chełmży. Zadaniem uczestników było przygotowanie prac plastycznych z odpadów z papieru i tektury.

Jak segregować odpady z papieru?

Jeśli niejeden raz zastanawialiście się nad tym, do którego pojemnika wrzucić jakiś papierowy odpad, zobaczcie jak prawidłowo pozbywać się niepotrzebnego papieru, z korzyścią dla siebie i środowiska naturalnego!

JUŻ WKRÓTCE VIII EDYCJA PROJEKTU PAN SPRZĄTALSKI

Jak segregować zużyte gazety, książki i zeszyty? Co zrobić, aby ograniczyć ilość śmieci, które powstają w naszych domach? Na wiele pytań dotyczących odpadów z papieru, odpowie Pan Sprzątalski podczas VIII edycji projektu.

FINAŁ IV EDYCJI PROJEKTU W ŻARACH

W dniu 29 stycznia br w Żarskim Domu Kultury Luna odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji projektu. Podczas spotkania podsumowano przebieg akcji oraz wręczono nagrody laureatom konkursów ekologicznych.